Susisiekime : +370 686 80288

/

el. paštas : psichologijosnamai@gmail.com

PSICHOLOGIJA FILMUOSE

INTERSTELLAR / TARP ŽVAIGŽDŽIŲ

Mokslinės fantastikos filmas, kuriame labai nuodugniai nagrinėjama psichologinė ir emocinė žmogaus būsena, keliami klausimai apie gyvenimo prasmę, žmogaus pasirinkimus kritinėse situacijose.

Veiksmas vyksta ateityje, kai žmoniją apima katastrofiškas maras ir badas. Filmas pasakoja apie astronautų grupę, keliaujančią į kosmosą ieškoti žmonijai naujų namų. Vienas pagrindinių herojų plyštančia širdimi namuose palieka 2 mažamečius vaikus. Ji pažada būtinai sugrįžti. Ar jiems pavyks susitikti?

Ši jaudinanti juosta sulaukė teigiamų kritikų įvertinimų visame pasaulyje.

BERLIN SYNDROME / Berlyno sindromas

Atostogaudama Berlyne Kler susipažįsta su žaviu vaikinu Endžiu ir tarp jų atsiranda trauka.

Kartu pasivaikščioję po miestą, jie kartu praleidžia naktį, tačiau tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip audringo romano pradžia, įgauna netikėtai grėsmingą posūkį.

Didelės akys / Big Eyes

Filmas paremtas dailininkės Margaret Keane biografijos motyvais.

Penkiasdešimtaisiais Margaret (akt. Amy Adams) buvo išsiskyrusi vieniša motina ir savamokslė dailininkė, įkvėpimą atradusi savo dukrelės veide. Lyg apsėsta tapydama vaikų portretus su itin išdidintomis akimis moteris, atrodo, nė nesitiki pripažinimo ir savo darbus pardavinėja pusvelčiui. Galbūt ji visą gyvenimą būtų praleidusi dirbdama baldų fabriko iliustratore, o pasaulis – pražiopsojęs japonišką animaciją menančius portretus, jei ne lemtinga Margaret pažintis su gatvės dailinku Walter Keane. Nežinia ko labiau apžavėtas – Margaret moteriškų kerų ar jos meninio talento, Walter Keane pradėjo tai, kas dabar jau vadinama „populiarumo mene fenomenu“.

Margaret tapybos darbų autorystė ilgą laiką laikyta paslaptyje. Visą garbę už paveikslus didelėmis akimis Walter‘is prisiima sau, tuo tarpu versdamas savo mylimąją dirbti tamsiame kambarėlyje, paslapčiomis. Mėginant šią paslaptį išsaugoti žiūrovui visu gražumu atsiskleidžia ir penkto-šešto dešimtmečių privalomo moterų kuklumo, nuolankaus paklusimo vyrui dalia, ir nuostabiai Christoph‘o Waltz‘o įkūnytas egocentriško garbetroškos Walter Keane personažas.

Ar teks Margaret pasimėgauti pelnyta šlove? O gal viskas paaiškės tik po dailininkės mirties?

https://www.youtube.com/watch?v=82fBBrYF8-8

Išgyventi vasarą / Summer Survivors

Lietuvių kūrėjų filmas tikrai ne visiems – tik gero kino žiūrovams.
Apdovanojimų „Sidabrinė gervė” laureatės Marijos Kavtaradzės debiutas pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu, sulaukė didžiulio susidomėjimo tarptautiniuose kino festivaliuose.

Spalvingame ir šviesiame kelio filme kalbama mums visiems labai svarbia psichinės sveikatos tema. Neseniai psichiatrinėje klinikoje pradėjusi dirbti ambicinga pradedanti psichologė Indrė gauna užduotį – pervežti du pacientus iš Vilniaus į Palangą, mainais už galimybę dirbti su pažangia tyrimų įranga. Jos kompanija bipoliniu sutrikimu sergantis Paulius ir savyje užsisklendusi Justė.  Nors ir visiškai skirtingų charakterių, jie atranda tarpusavio ryšį ir padeda vienas kitam stoti į kovą su vidiniais demonais. 
Ši vasariška kelionė tampa pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma…

https://www.youtube.com/watch?v=82fBBrYF8-8

500 vasaros dienų / 500 days of summer

Tai istorija apie vaikiną, kuris sutinka merginą. Vaikinas Tomas Hansenas užaugo manydamas, kad niekada nebus iš tiesų laimingas, iki tos dienos kol sutiko tą vienintelę.

Mergina Samer Fin taip nemanė. Po tėvų santuokos griūties ji mylėjo tik du dalykus. Pirma, savo ilgus juodus plaukus. Antra, kaip greitai ji galėjo juos nukirpti.

Tomas sutiko Samer sausio 8 dieną. Jis beveik iškart supranta, kad ji yra būtent tai, ko jis ieškojo. Tai istorija, kaip vaikinas sutinka merginą. Bet iškart supraskit tai – ne meilės istorija…

https://www.youtube.com/watch?v=82fBBrYF8-8

Meilės riba / The edge of love

Filmas pagrįstas tikrais ryšiais tarp Velso poeto Dilano Tomaso (akt. Matthew Rhysas), jo žmonos Ketlinos (akt. Sienna Miller), jo gyvenimo draugės Veros Filips (akt. Keira Knightley) ir jos vyro Viljamo Kiliko (akt. Cillianas Murphy’is).

Praėjus 10 metų nuo Veros ir Dilano paaugliško meilės romano, jie vėl susitinka Londone, kur Vera dirba dainininke, o Dilanas štampuoja siužetus propagandiniams vyriausybės filmams.

Du buvę įsimylėjėliai dar kartą pajunta aistrą vienas kitam, bet Dilanas yra vedęs nuotykius mėgstančią Ketliną. Nepaisant konkurencijos meilės fronte, tarp abiejų moterų užsimezga keista draugystė. Ketlina taip pat mėgaujasi meilės romanais ir pripažįsta tokią pačią nuotykių ieškančią savo vyro dvasią. Bet ji žino, kad jo ryšis su Vera yra kitoks, pavojingas. Veros gyvenime tebesitęsia romantiška suirutė. Ji išteka už savo atsidavusio gerbėjo Viljamo Kiliko, tačiau negali nugalėti tarp jos ir Dilano tebevyraujančios traukos. Kaip išsispręs ši meilės suirutė?

https://www.youtube.com/watch?v=82fBBrYF8-8

Medis / The Tree

Filmas apie gilias žmogiškas vertybes, gyvenimo prasmę.

Šeima ramiai gyvena jaukiame Australijos kaimelyje., tačiau vieną dieną skaudi lemtis šeimos gyvenime sukelia chaosą – miršta mylintis ir mylimas šeimos vyras ir tėtis. Netikėta Piterio mirtis sukrečia visus – viena lieka sielvartaujanti žmona ir keturi vaikai.

Jautriausiai į tėčio netektį sureaguoja aštuonmetė Simona. Mergaitė neigia skaudžią realybę ir nė už ką nenori patikėti, kad tėčio nebėra. Ji įtiki, jog jo siela įsikūnijo į medį, augantį šalia namų. Į tą patį medį, prie kurio kadaise jie kartu praleisdavo daugybę valandų. Simona tiki, kad per medžio lapus jie ir toliau bendrauja…

Tačiau senas medis pradeda kelti grėsmę šeimynos namui. Jį reikia nupjauti. Mergaitė pasiryžusi viskam, kad užkirstų tam kelią… Ji negali prarasti tėčio dar sykį…

Meilė/ Amour

Tai sukrečianti istorija apie pagyvenusius sutuoktinius – Žoržą ir jo žmoną Aną, kurią ištiko insultas.

Vyras palieka darbą ir slaugo Aną. Kokius išbandymus teks atlaikyti porai ir kiekvienam asmeniškai?

Filmas buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele“.